Здоров усім! З вами PlayUA, мене звуть Антон (як завжди) і сьогодні ми поговоримо про ноутбук, який зібрано ексклюзивно для українського ринку — Acer Nitro 5 AN515-43 (NH.Q6ZEU.012). Йой, як же багато літер та цифр. Але факт залишається фактом — це обмежена партія ноутбуків винятково для українського споживача.
Скоріш за все, ви вже знаєте, а якщо ні, то я розкажу, що ноутбуки лінійки Nitrо — це ґеймерські ноутбуки середнього рівня. За топові позиції у Acer відповідають ноутбуки Predator. Вони великі, важкі, яскраві та максимально потужні. Проте ноутам Nitro 5 та Nitro 7 (які вже перестали виробляти), є чим потішити своїх власників. Про ціну ми, як завжди, поговоримо трохи пізніше, але вона дійсно приємна.
Варіацій Nitro 5 є досить багато. Інженери Acer, як навіжені, збирають та випускають їх зі швидкістю 5-6 версій на рік. Звідти й ростуть ноги ось цих наборів символів типу NH.Q6ZEU.012. Всі вони відрізняються, в першу чергу саме своїм наповненням. Там може стояти як найдоступніше залізо так і топові процесори та відеокарти по типу RTX 2060. А от зовнішній вигляд у них +/- однаковий, з чого ми і почнемо.
Зовнішній вигляд
Корпус Nitro 5 виконаний з чорного пластику. Повністю. От прямо-таки повністю-повністю. Лише кришка ноута схожа на металеву, але ніт. Це просто холодний, як серце моєї колишньої, пластик. Ця кришка прикрашена логотипом Acer та тисненням, що нагадує візерунок на крилах імперських винищувачів зі “Зоряних Війн”. Хоча я тут бачу ще дещо. Якщо уява і вам підкидає якісь О.Б.Р.А.З.И. — пишіть у коментарях :) Майже весь пластик глянцевий та відшліфований, завдяки чому збирає на собі відбитки пальців. Тож протирати його час від часу треба буде. Позаду ви побачите вентиляційні отвори та решітку на дві третини ширини ноута. Вона виконана в агресивному, майже гонковому стилі. Це нам натякає, що ноутбук, незважаючи на свій невеликий розмір та відносно невелику вагу, дуже навіть ігровий. Згори на решітці красується майже багряна кришка з написом NITRO. Фірмовими кольорами серії є чорний та червоний (та різні його відтінки), тож інших кольорів ви тут майже і не побачите. На дні ноута все достатньо очевидно. Гумові ніжки, що добре тримають його на столі, вентиляційні решітки та отвори для динаміків, які завдяки скошеним граням дозволяють звуку виходити не тупо в стіл, а й у бік. І повірте, це добре відчувається, якщо ви не користуєтесь навушниками, а тільки рідними динаміками ноута. Скажу, як завжди, що не чув відверто якісного звуку в жодному ноуті, але ось цей прийом з відведенням звукових хвиль працює добре, і я радий, що Acer не нехтує ним.
Що в нас по портах? Під лівою рукою нас чекатимуть два роз’єми USB 3.1, один HDMI, USB Type-C, LAN, що для ґеймерського ноута все ще дуже актуально, та кенсінгтонський замок, який мені знадобився під час написання цього огляду, адже я над ним працював у кафе, подалі від домашніх турбот, щоб не відволікатись.
А під правою рукою ми бачимо один комбінований аудіороз’єм, один USB 2.0, роз’єм для підключення живлення, пару стандартних індикаторів роботи ноутбука та вентиляційну решітку.
Окремий кайф в цьому Nitro 5 — його екран. IPS матриця, 15,6 дюймів, Full HD, з частотою 60 Hz та широкими кутами огляду як по вертикалі, так і по горизонталі. Моїм оченятам приємно було працювати та грати на ньому годинами. Максимально я за ним сидів, майже не встаючи, 8,5 годин. Тож тут ставлю величезну вподобайку. Ну і ви поставте лайк цьому огляду, якщо не шкода і якщо він цього заслуговує :) Екран має достатньо тонкі рамки і матриця займає 80% площі кришки. Але я бачив у Acer рамочки ще тонші, то ж ці 7 мм вже можна вважати стандартом для їхніх ноутбуків. Також є вебка на 0,9 мегапікселя, яка знімає фото та відео в 720р. Відчуваю, що ми ще довго будемо мати такі мегавебки в ноутах.
Клавіатура повнорозмірна, з одноповерховим Enter’ом, але подивіться, як прикольно його задизайнили з іншою клавішею вище. Типу один двоповерховий Enter розрізали навпіл. Тут є також стандартний набір функціональних клавіш, але ніякої дичини типу “калькулятора” або чогось подібного немає. Клавіатура має червону (що не дивно) підсвітку з чотирма режимами яскравості, та її можна відключити для економії заряду, або якщо вам вона не подобається. Мені досить ок. Окремо зверніть увагу, що стрілки та клавіші WASD мають додаткове червоне обрамлення. Функціоналу в цьому нуль, але це знову підкреслює в цьому невеликому ноуті його ґеймерскість. Взагалі є таке слово “ґеймерскість”? Коротше, ви зрозуміли, це “щоб усі боялись та не насміхались”©. Клавіатура, звісно ж, має українську розкладку і наші улюблені “ґ” та “ї” на своїх місцях. Також тут є додаткова клавіша з літерою “N”, від слова NITRO, яка при натисканні запускає фірмовий додаток NITROSENSE. Він дозволяє вам керувати швидкістю лопатей вбудованих вентиляторів, що охолоджують процесор та відеокарту; налаштовувати енергоспоживання ноутбука; вибрати один з шести аудіопрофілів; моніторити температуру й навантаження процесора та відеокарти. Кілька слів про вентилятори, які Acer ставить в свої ноути. Здається, деякі інженери компанії просто повернуті на охолодженні. Вони розробляють та патентують СОТНІ різних версій лопатей на рік. Тож які саме вентилятори стоять в цій збірці, мені важко сказати, але це може бути ще один якийсь ексклюзивний ексклюзив Ukrainian Edition і ось це от усе.
Тачпад суцільний. З кнопками внизу. Без підсвітки.
Переходимо до начинки.
Що всередині?
Почнемо з процесора. В Acer Nitro 5 AN515-43 встановлено Ryzen 5 3550H з базовою частотою 2,1 ГГц що може розігнатись до 3,7 ГГц. Чотири ядра Zen+, вісім потоків. Цей процесор розробили в компанії AMD минулого року та випустили в якості конкурента мобільним процесорам Intel восьмого покоління. В 3550H інтегровано графічне ядро AMD Radeon RX Vega 8. На що здатен проц при всіх його регаліях можна подивитися в результатах тестів 3D Mark, PCMARK10 та CINEBENCH, нижче. При цьому процесор чудово справляється з рендером. Я, як завжди, спробував змонтувати відео на ньому в Sony Vegas і записав результати, які ви теж можете подивитись нижче.
Оперативки в ноутбук встановлено 8 ГБ DDR4 (одним модулем). Її можна збільшити додавши ще одну планку. Максимально оперативку можна збільшити до 32 ГБ. Не те щоб багато, але і не дуже мало. Жорсткий диск WDC на 1 ТБ (WD10SPZX-21Z10T0). І це один із дещо суперечливих аспектів ноутбука. Перший час диск міг навантажуватись на 100% просто так. Навіть коли я писав текст або просто користувався браузером. Це викликало спочатку невдоволення, потім розчарування, а потім я вирішив розібратись, у чому ж проблема. Як виявилось, треба було трішечки пошаманити з налаштуваннями Windows. У зв’язку з тим, що ноутбук приїхав із уже встановленою системою, я не знав, що в ній були ввімкнені всі можливі та неможливі функції, такі як збір даних для правильного таргетування реклами, відправка купи звітів на сервери Microsoft тощо. То ж я заліз в налаштування приватності та повідключав купу таких штук. І що ви думаєте? Жорсткому диску стало значно легше після перезавантаження, хоча повністю проблему це не вирішило. Під час грання, наприклад, у GTA V, коли швидко пересуваєшся містом, HDD все ж не вистачає швидкості і можна ловити мікрофрізи. Так буває лише в іграх з відкритим або дуже великим світом та купою текстур. Тож краще якість цих текстур трішечки скрутити. В сесійних іграх типу Rocket League, CS:GO, або навіть The Elder Scrolls V Skyrim Special Edition (а тут світ огого!) жодних проблем не було. Звісно великим плюсом є обсяг цього диска — 1 терабайт. Я зміг встановити більше 15 ігор для тестів і не був змушений їх видаляти для заміни новими іграми для тестування. Його швидкості достатньо для багатьох задач, але якщо вам мало терабайта, або все ж недостатньо спритності заводського HDD — ви можете сміливо додати пам’яті в офіційному сервісному центрі без втрати гарантії — окреме місце для диска M.2 PCI-E NVMe чекатиме під нижньою кришкою.
Також в ноуті є звичайний модуль Wi-Fi стандарту 802.11ac та Bluetooth 4.2. Вони працюють! Що я тут може ще сказати? :) Як я вже говорив, я довго працював за цим ноутом поза домом. Інтернет був якраз через Wi-Fi, а свої бездротові навушники я підключив через Bluetooth. Працював під саундтреки Red Dead Redemption та Red Dead Redemption 2. Атмосферненько.
Як воно грається?
І ось ми дібрались до найцікавішого, як мені здається, — відеокарти! А вона тут аж на 4 гігабайти, і це Nvidia GeForce GTX 1650! Що дуже добре для такого ноута. Я зміг запустити та грати без проблем ігри майже всіх масштабів, починаючи від “однокімнатної” Rocket League, продовжуючи “коридорним” Wolfenstein 2 та завершуючи “багатоповерховими кондомініумами” типу The Witcher 3 Wild Hunt, Fallout 4, рідненької GTA V тощо.
Повний список ви можете подивитись нижче. Там ви знайдете і з якими результатами та показниками fps я це робив:
- Rocket League — 60 fps на максимальних налаштуваннях та у 1080р. Просадки спостерігались лише під час підвантаження арен.
- Counter-Strike: Global Offensive — 130-140 fps на високих налаштуваннях та у 1080р.
- Mad Max — стабільні 60 fps на максимальних налаштуваннях та у 1080р.
- Wolfenstein II: The New Colossus — стабільні 60 fps на середніх налаштуваннях та у 1080р.
- GTA V — 30-40 fps на високих налаштуваннях та 50-60 fps на середніх. Просадки в момент завантаження нових локацій та швидкому переміщенні світом GTA.
- Mafia II: Definitive Edition — стабільні 31 fps (гра має обмеження частоти кадрів) на максимальних налаштуваннях та у 1080р.
- Firewatch — майже стабільні 60 fps на максимальних налаштуваннях та у 1080р. Просадки спостерігались під час підвантаження локацій.
- Dying Light — 60 fps на середніх налаштуваннях та у 1080р.
- HITMAN — 40-60 fps на середніх налаштуваннях та у 1080р. Просадки до 30 fps спостерігались під час підвантаження локацій.
- Shadow of the Tomb Raider — 50-60 fps на середніх налаштуваннях та у 1080р. Просадки до 30 fps спостерігались під час підвантаження локацій та в перші секунди гри.
- The Elder Scrolls V Skyrim Special Edition — стабільні 60 fps на ультра налаштуваннях та у 1080р.
- The Witcher 3: Wild Hunt — 50-60 fps на середніх налаштуваннях та у 1080р.
Про Rise of the Tomb Raider, Saints Row IV, Fallout 4, Wolfenstein: The Old Blood, Sleeping Dogs Definitive Edition тощо вже й казати нічого — там політ відмінний.
Ціна та підсумки
От ми й дійшли до ціни. Нагадаю, що Acer Nitro 5 AN515-43 (NH.Q6ZEU.012) — це ексклюзивний ексклюзив та лімітована серія ноутів для українського ринку. Зараз його можна купити лише в магазинах Comfy. Ціну дивіться за посиланням, бо вона час від часу змінюється, а зараз на неї діє ще й додаткова знижка. За ці гроші ми маємо дуже добру комплектацію. До всього, зараз це один з найдешевших ноутбуків з такими характеристиками та з відеокартою GeForce GTX 1650. Це досить збалансована конфігурація за доступною ціною. При цьому кожен власник може прокачати цей ноут: і оперативки докинути, і пам’яті тощо.
Acer Nitro 5 — це чудовий, легкий геймерський ноутбук, який дозволяє взяти себе в дорогу та працювати не в домашній або офісній обстановці. При цьому ви можете грати на ньому в круті та топові ігри останніх років. Це компактний монстрик, який хоча ще не доріс до масштабів Predator, але у якого вже прорізуються зубки та все ще попереду :)
На цьому все! Дякую вам за час, що приділили цьому огляду! Якщо вам він сподобався — пишіть в коментарях. Якщо не сподобався — буду радий прочитати ваші враження. Міцно обіймаю! До “зустрічі” :)
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!